Logo Smeg

SMEG & GUIDO CANALI

14/05/2012


Společnost Smeg se vyznačuje hlubokou znalostí a vášni pro architekturu a umění. Její pracovníci dobře rozumějí tomu, že když se obojí citlivě zkombinuje, mohou vznikat krásné a nadčasové objekty. Následkem těchto znalostí a této vášně jsou úzké pracovní vztahy, které společnost udržuje s některými z předních světových architektů; například Renzo Piano, Mario Bellini a Guido Canali, v poslední době také designér Marc Newson, který se narodil v Austrálii. Všichni tito architekti navrhli pro společnost Smeg svou řadu spotřebičů.Každý z těchto odborníků přispěl svým způsobem k realizaci hesla společnosti SmegTechnologie se stylem – a vytvořil tak domácí spotřebiče s jedinečným stylem, jehož se podařilo dosáhnout dokonalou kombinací designu, výkonu a pozornosti k věnované detailům.

Guido Canali je tvůrcem klasického identifikačního prvku řady Classic společnosti Smeg, ovladače Canali. Tento ovladač je obecně považován za elegantní a nadčasový, bývá označován za jedinečný příklad moderního klasického designu. Guido Canali již mnoho let pracuje jako restaurátor některých neobyčejných historických budov, jako je Národní galerie v Parmě, Santa Maria della Scala v Sieně nebo Museum Duomo na hlavním náměstí v Miláně. V rámci projektů opětovného využití budov vedl přerod bývalého továrního komplexu v Miláně, který původně sloužil k výrobě cigaret, na kulturní komplex a obytné a komerční prostory. Neméně významné s ohledem na interpretaci prostoru k životu a k práci jsou jeho četné obytné komplexy s tématem „Padany“ (geografické oblasti v severní Itálii) a kancelářské prostory, jako je centrála společnosti Smeg, výrobní závod společnosti Prada a centrála společnosti Prada.

Od 29. srpna do 25. listopadu 2012 bude centrála společnosti Smeg představena na 13. mezinárodní architektonické výstavě benátského bienále, jedné z nejprestižnějších kulturních událostí světa.Budova je zářným příkladem architektury se známkou „Made in Italy“ – její konstrukce plně vyjadřuje ctnostný vztah, který může existovat mezi ekonomií a kulturou.

Zástupci společnosti Smeg nedávno dělali s Guidem Canalim rozhovor ve své centrále v krásném severoitalském regionu Emilia Romagna. Pusťte si video, ve kterém architekt Canali hovoří o architektuře, seznamte se s produkty, které vytvořil ve spolupráci se společností Smeg, a získejte více informací o jeho dlouhodobé spolupráci s touto společností.