Logo Smeg

INTRODUCING DOLCE STIL NOVO – THE PINNACLE OF APPLIANCE DESIGN

Smeg launches the new high-end Dolce Stil Novo collection at Eurocucina in Milan

13/04/2016

Smeg na letošním veletrhu Eurocucina v italském Miláně prezentoval ve svém stánku řadu zajímavých novinek. Jednou z nejatraktivnějších byla řada Dolce Stil Novo, nejelegantnější a technicky vyspělá kolekce spotřebičů Smeg. Dotykové ovládání, kovovové dekorace, okraje Eclipse glass a nové ploché "blade" plynové varné desky jsou předpokladem oblíbenosti této krásné nové řady.

Dolce Stil Nově minimalistické vestavné spotřebiče, vytvořené ve spolupráci s dlouholetým partnerem designu a světově uznávaným architektem Guido Canali. Sortiment zahrnuje velmi detailně převedeny trouby, kompaktní spotřebiče, varné desky, vinotéky, kávovary, digestoře a zásuvky- navzájem kombinovatelné pro hladký high-end vzhled. Pojmenování této nápadné, avantgardní kolekce ovlivnily literární hnutí 13. století, sicilská a toskánská milostná poezie nazvaná Dolce Stil Novo - "Sladký Nový Styl". A je to skutečně tak, Smeg míří do nových výšin designu, řemeslného zpracování a technologických inovací.

Jedny z nejzajímavějších inovací lze nalézt v designu varných desek hravě inspirovaných přírodou. Varné desky této neuvěřitelné řady zahrnují čtyři titanové podstavce s tématikou flóry a fauny, které byly přetvořeny do jemných tvarů listů, motýlů, ovoce a ptáků. Všechny byly vybrány Vittorio BERTAZZONI, CEO Smeg jako óda na jeho lásku k přírodě. Tyto nádherné kousky, dosud nevídané emoce vyjádřené v domácích spotřebičů, jsou výstavním oknem Smeg, jeho tvůrčí duše. Každý z nich je považován za umělecké dílo, transformaci praktičnosti na něčeho opravdu krásné, ale ne na úkor komplexní funkčnosti.