Logo Smeg

VIVA LA CUCINA TRADIZIONALE! DOLCE & GABBANA e SMEG

04/03/2020

Díky této mimořádné edici velkých spotřebičů pokračují designérské ikony Dolce & Gabbana a Smeg úspěšným příběhem jejich spolupráce. Dva designové domy, inspirované sicilskými motivy, poprvé prezentovaly luxusní malé spotřebiče „Sicily is my love“, v roce 2019 následovaly chladničky, sporáky a nástěnné odsávače par ze série „Divina Cucina“ v barevném designu „Carretto“.

S designem „Majolika“ nyní oba designové domy představily druhou vynikající kulturní techniku Sicílie.

Pokud navštívíte Sicílii, nemůžete se jim vyhnout: majolika, pestrobarevné keramické nádoby a dlaždice.

Módní ikony Dolce & Gabbana a Smeg slaví staré řemeslo s ušlechtilým designem.

Chladnička, sporák a odsávač par-  umně oživená stoletá tradice v klasické italské kuchyni!

Chladnička: Sicílie všude kolem - jasně modrá na bílém pozadí.

K zachycení kouzla italského středomořského ostrova a jeho bohaté historie není třeba nic víc. Kresba řeckého chrámu na dveřích lednice upozorňuje na sebe. Umělecké dílo ve stylu majoliky je ohraničeno stylizovanými liliemi. Levá strana spotřebiče je zdobena jemně vytvořenou pobřežní krajinou a akantovými listy typickými pro Sicílii. Na pravé straně je pohled do místa narození slavného spisovatele Luigiho Pirandella.

Dolce & Gabbana sporák  a odsávač byly také inspirovány sicilským keramickým uměním.

Sporák je na obou stranách zdoben okouzlujícími krajinnými výjevy: o byzantském zámku a svatyni ze 14. století svědčí bohatá historie ostrova. Přední strana je zdobena bohatými, tradičními majolikovými vzory - prostě krásna. Zřícenina chrámu je centrálně umístěna na odsávači pár, a je obklopená listy a úponkami. Tento luxusní designový soubor zve diváka na cestu tisíciletími, která také formovala aromatická jídla středomořského ostrova.